Ushqime mėngjesi Sallata/Supa Mishėra/Garnitura Gjellėra Embėlsira Kėshilla/Info
Lidhjet
Foto Galeria
Deko tavoline
Pranvera-koha per piknik
Nė Facebook

Kėrko Receten
Reklama :


...

3.Mishėra/Garnitura : Mbushje me mish pule per tortilla
Posted by DL on 2016/2/9 15:30:00 (2707 reads)


Mbushje e shijshme me mish pule dhe speca per tortilla meksikane!


Perbersit:
-500 gr gjoks pule
-1 spec i kuq
-1 spec i gjelbert
-1 qep
-vaj
-nje pako me ereza meksikane dhe salca djegse ("OLD EL PASO" Fajita)
..natyrisht ne munges mund te perdorni cfardo erezash qe doni si dhe salc!

Mishin e prisni ne copa te holla si shirita.Qepen dhe specat poashtu! Mishin e skuqni mir ne nje ftere me vaj pastaj shtoni erezat originale meksikane,si dhe shtoni edhe qepen dhe specat. I fergoni edhe 3 minuta tjera dhe mbushja eshte gati!
E servoni/mbeshtjellni me tortillat dhe shtoni prej salces djegse!

Tortillat i gjeni te gatshme neper markete, nese doni ti pregadisni vet ketu e keni receten: http://www.gatuaj.info/modules/news/article.php?storyid=189

P.S.Natyrisht ne munges te erezave originale meksikane mund te perdorni vet cfar erezash doni dhe psh. tu shtoni spec pluhur djeges... edhe pse jo shije original meksikane jan prapseprap te shijshme. Ne vend te salces djegse psh mund te perdorni thjesht kecap ose salca tjera cfar doni!


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
..

.
Reēetat e rastit

Powered by gatuajdheshijo.com © 20014 - 2016