Ushqime mėngjesi Sallata/Supa Mishėra/Garnitura Gjellėra Embėlsira Kėshilla/Info
Lidhjet
Foto Galeria
...per femijet!
...per femijet!
Nė Facebook

Kėrko Receten
Reklama :


...

8.Kėshilla/Info : Ja pija qė ndalon gėrhitjen !
Posted by DL on 2016/5/11 7:57:26 (4289 reads)


Pas njė dite tė gjatė nė punė, e gjitha ēfarė mendojmė pasi tė shkojmė nė shtėpi ėshtė tė hamė dhe tė shkojmė menjėherė nė shtrat pėr tė fjetur.

Kėshtu, asgjė nuk e kompleton ditėn tonė mė mirė se njė gjumė prej 8 orėve pranė partnerit. Por, ēfarė nėse dikush gėrhet me zė aq tė lartė sa qė ju mban zgjuar tėrė natėn? Nervozuese apo jo?

Por, mos u brengosni pasi qė ka njė zgjidhje pėr ju. Nėse jeni tė interesuar qė tė reduktoni gėrhitjen ekziston njė pije natyrale qė mund ta pėrgatitni.


Pijen e cila e redukton gėrhitjen ka kėta pėrbėrės:
– 4 karota
– 1 mollė
– 1/8 limon i shtrydhur
– ½ xhenxhefil

Udhėzimet:
Kombinoni tė gjithė kėta pėrbėrės nė njė shtrydhės elektrik. Kjo pije ju ndihmon qė tė reduktoni kongjestionin e hundės dhe kėshtu nė mėnyrė graduale edhe gėrhitjen gjatė gjumit.

E tėra ēfarė duhet tė bėni ėshtė ta pini atė dhe tė kėnaqeni me rezultatet!


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
..

.
Reēetat e rastit

Powered by gatuajdheshijo.com © 20014 - 2016