Ushqime mėngjesi Sallata/Supa Mishėra/Garnitura Gjellėra Embėlsira Kėshilla/Info
Lidhjet
Foto Galeria
...per femijet!
...per femijet!
Nė Facebook

Kėrko Receten
Reklama :


...

5.Embėlsira : Toptha energjetik me hurma
Posted by DL on 2016/6/9 13:40:00 (1882 reads)


Nje nga embelsirat me te shendetshme dhe energjetike! Poashtu mjaft e leht ne pregaditje!

-160 gr hurma (te matura pa berthamen)
-100 gr bajame
-100 gr lejthia
-50 gr arra
-kokos

Pregaditja:
Bajamet, lejthiat arrat i bluani ne mikser per bluarje (mesatare jo shum imet te bluani ose sipas deshires)!
Hurmat nese jan prej te thatave shum i fusni ne uj te nxeht deri sa zbuten pastaj i puroni ne mikser per bluarje. Shtoni edhe lejthiat,bajamet,arrat e bluara dhe i bluani krejt mir!
Perzieni me dor dhe i formoni ne toptha pastaj i kaloni ne kokos!
I ruani ne frigorifer!


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
..

.
Reēetat e rastit

Powered by gatuajdheshijo.com © 20014 - 2016